Thursday, December 8, 2016

Wywiady Klubowe: Rozmowa z Anną M-a

Dzisiejszy Wywiad Klubowy przeniósł nas do Azji. Czy byliście kiedyś w Wietnamie? W mieście Ho-Chi-Minh spotykamy Anię, naszą Koleżankę z Klubu Polki na Obczyźnie

Witaj Aniu! Miło nam Cię spotkać, cieszymy się, że zechciałaś nam poświęcić trochę czasu... Co nam opowiesz o sobie?


Twoje miejsce w Polsce...

Moje miejsce w Polsce to góry. Beskidy, Tatry, Sudety. Wszystkie kocham po równo. Szczególna dla mnie jest również Jura Krakowsko-Częstochowska.

Jak dawno temu wyjechałaś z Polski?
 
Po raz pierwszy z Polski wyjechałam w 2013 roku.


Kraj/kraje i przyczyna Twojej emigracji to...

Najpierw była Finlandia. Potem Szwajcaria. Następnie Niemcy. I jak już wreszcie miałam gotowy pomysł, co dalej, to wszystko wywróciło się do góry nogami i skończyłam po drugiej stronie globu - w Tajlandii. Obecnie mieszkam w Wietnamie, a gdzie będę, kiedy wywiad zostanie opublikowany? Tego sama jeszcze nie wiem.
Zdecydowałam się spróbować życia za granicą, gdyż wiele rzeczy było dla mnie nie do przeskoczenia w Polsce. Kariera zapowiadała się lepiej u zachodnich sąsiadów. A potem, cóż... po prostu chciałam podróżować, poznawać więcej i więcej. Ciekawość świata przywiodła mnie do Azji.

Klika słów o Twojej edukacji/ wykształceniu...

 Jestem lekarzem weterynarii.Czym zajmujesz się na co dzień?

 Obecnie pracuję w zawodzie. Ale na jak długo? To się okaże.

Twoje hobby - co lubisz robić, gdy masz czas tylko dla siebie?

Uwielbiam podróżować, szczególnie w góry. Ale każda wycieczka sprawia mi radość. Zwiedzam Azję na dwóch kołach. Fotografuję. Uprawiam jogę. Spędzam czas z kotem.Z czego jestes dumna?

Jestem dumna z tego, że zdecydowałam się na wyjazd do Azji. Chciałam podróżować po świecie, ale wydawało mi się, że o tym to mogę poczytać w książkach. I nagle wszystko się zmieniło. Porzuciłam swój idealny plan kariery układany przez lata, postawiłam wszystko na jedną kartę, spakowałam się w jeden plecak i poleciałam hen daleko... i jestem szczęśliwa.Kiedy zaczęłaś pisać bloga - o czym jest Twój blog?

Bloga założyłam dzień przed wylotem do Tajlandii. Nie miałam wielkich planów, chciałam po prostu uczestniczyć w projektach Klubu. Piszę głównie o Azji, o odwiedzonych przeze mnie miejscach i o dziwnych przygodach, które mnie spotkały po drodze.
Klub Polki jest dla mnie szczególnym miejscem w sieci, społecznością, która wspiera i poszerza horyzonty. Gromadka świetnych babek i jedyny w swoim rodzaju Rodzynek.*Co jeszcze chciałabyś nam powiedzieć o sobie?

Żaden plan się nie sprawdza, ważne jest tu i teraz. Ruszyć w nieznane, odkrywać na nowo, co przynosi każdy dzień. Czerpać garściami, co daje życie. Korzystać z możliwości. Nie wahać się.  Skoczyć na głęboką wodę. Tego nauczyła mnie emigracja.

ANNA M-a / WIETNAM
Blog: Czekolada z Farszem
Facebook: czekoladazfarszem
Instagram: @tahtimittari

* Dla niezorientowanych - wyjaśnienie: Rodzynek to przydomek nadany przez Klubowiczki jedynemu mężczyźnie należącemu do Klubu Polki na Obczyźnie.

Ani bardzo dziękujemy za opowieść i wirtualne spotkanie, a już wkrótce z Wietnamu przeniesiemy się do innej części świata, by odwiedzić Portugalię i mieszkającą tam Annę B. 

Zapraszamy do przeczytania kolejnego wywiadu, który ukaże się już 15 grudnia!
 

1 comment :