Wednesday, August 30, 2017

Wywiady Klubowe: Rozmowa z Eweliną

Dzisiaj w Wywiadach nietypowo. Dlaczego? Spotykamy się z Eweliną - Polką wędrującą (już od jakiegoś czasu) po kilku kontynentach.

Ewelino, jesteś teraz w podróży, ale gdzie jest Twoje miejsce w Polsce?

Województwo dolnośląskie. 18 lat swojego życia spędziłam w Jeleniej Górze, gdzie ukończyłam szkołę podstawową, gimnazjum i liceum. Po maturze wyjechałam na 6 lat do Wrocławia i już nigdy nie wróciłam do rodzinnych stron poza rokiem 2016, kiedy to na rok z przyczyn prywatno-rodzinnych wróciłam z Ameryki Południowej do miasteczka Wojcieszów, położonego w Górach Kaczawskich (Krainie Wygasłych Wulkanów). To tam moi rodzice postanowili spędzić kolejne lata swojego życia, ponieważ w Wojcieszowie się poznali i stamtąd pochodziła moja Mama.Jak dawno temu wyjechałaś z Polski?

Pierwszy raz wyjechałam do Szkocji, w której spędziłam (na szczęście) tylko 4 miesiące - życie w zielonej i deszczowej krainie w ogóle nie przypadło mi do gustu, było to w 2008 roku. W latach 2010 - 2013 średnio 3 miesiące w roku spędzałam w Norwegii, gdzie pracowałam sezonowo, żeby zarobić na podróże i własne przyjemności (w czasie studiów). W 2013 roku dokładnie w sierpniu, z Norwegii udałam się prosto do Włoch i tak już tam zostałam na 2 lata. A od października 2015 roku jestem w podróży dookoła trzech Ameryk (z roczną przerwą w Polsce).

Kraj/ kraje / przyczyna Twojej emigracji to...

Szkocja, Norwegia, Włochy, Meksyk.

Do Szkocji i Norwegii wyjechałam głównie w celach zarobkowych. Dlaczego Włochy? Jest kilka czynników, m.in. nauka języka, staż w organizacji studenckiej, miłość. :)

W Meksyku (Monterrey) miałam okazję spędzić 2 miesiące w bardzo luksusowych warunkach, ponieważ mój partner otrzymał propozycję dwóch projektów. Co nam powiesz o swoim wykształceniu?

Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam kierunek Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej ze specjalnością Public Relations. Dodatkowo posiadam certyfikat TEFL na nauczanie języka angielskiego jako języka obcego oraz Teaching Business English.

Czym zajmujesz się na co dzień?

Pracuję jako specjalista ds. Web Marketingu i Sprzedaży, uczę języka angielskiego i robię tłumaczenia. W wolnym czasie prowadzę podróżniczego bloga One Way 2 Freedom oraz prowadzę warsztaty kreatywno-edukacyjne z dziećmi i prelekcje o podróżach, żeby zarazić innych do wyjechania w nieznane i odkrywania świata - to zarówno moja pasja, jak i praca. Prowadzenie bloga pochłania bardzo dużo czasu!Jakie jest Twoje hobby / co lubisz robić w czasie wolnym?

Podróżować, pisać i fotografować. Podróże i blogowanie to duża część mojego życia, bez której nie wyobrażam sobie mojego życia. Do założenia bloga namówiła mnie moja Mama, której bardzo za to dziękuję. Jej intuicja nigdy nie zawiodła. Ostatnio wróciłam również do chodzenia po górach, w których odnajduję spokój, szczęście, satysfakcję i chwilę dla siebie oraz swoich przemyśleń.
Kilka lat temu moja pasja do muzyki elektronicznej była połączona z podróżami. Jeździłam na festiwale muzyczne odbywające się w Europie, m.in. Holandii, Niemczech, Belgii. To był cudowny czas w moim życiu! Poznałam bardzo ciekawe osobowości i zawarłam świetne znajomości.

Ewelino, z czego jesteś dumna?

Jestem dumna z tego, że jestem Polką!

W pamięci mam pierwsze zarobione pieniądze w wieku 15 lat - jak dostałam je do ręki, to nie wiedziałam, na co wydać, tyle potrzeb było (na szczęście tylko w głowie.
We Włoszech w bardzo krótkim czasie osiągnęłam bardzo dużo, jednocześnie wzbogacając moje doświadczenie zawodowe, ale wtedy zrozumiałam, że nie chcę spędzić kolejnych lat swojego życia w tzw. korpo.

Kiedy zaczęłaś pisać bloga / o czym piszesz na blogu?

Swoją przygodę z blogowaniem rozpoczęłam w lipcu 2015 roku. Na początku pisałam o odbytych podróżach m.in. po Europie i Ameryce Łacińskiej oraz dzieliłam się zwykłymi-niezwykłymi historiami poznanych ludzi. Ostatnio coraz częściej pojawiają się moje osobiste teksty o życiu, doświadczeniach, (nie)sielankowym podróżowaniu, które są pełne emocji i refleksji.Czym jest dla Ciebie Klub Polki?

Klub Polki traktuję jak rodzinę. Teksty dziewczyn i naszego rodzynka Piotra wiele wnoszą do mojego życia. Cieszę się, że jest to nasza przestrzeń na pasje, radości, szczęście, narodziny, nowiny, smutki, żale, rozterki, wymianę doświadczeń, a nawet pierdoły i żarty - samo życie! Jestem przeogromnie wdzięczna życiu za przypadkowe znalezienie Klubu i możliwości brania udziału w wielu kreatywnych i inspirujących projektach.

Co jeszcze chciałabyś nam powiedzieć o sobie?

Jestem jedynaczką. Nigdy nie byłam rozpieszczana przez rodziców, zawsze musiałam ciężko sobie zapracować na moje widzimisię lub wakacyjne wyjazdy.

Moim autorytetem była, jest i będzie zawsze-na zawsze moja Mama. W moim życiu są jeszcze dwie ważne kobiety, za którymi wskoczyłabym w ogień - moja Babcia (od strony Mamy), którą podziwiam za wytrwałość i wolę walki, po tym wszystkim, przez co przeszła w życiu oraz moja Ciocia (najmłodsza siostra mojej Mamy), która jest dla mnie jak siostra i Matka.

Mam cudownych przyjaciół, na których zawsze mogę liczyć. Przekonałam się o tym, doświadczając różnych sytuacji. Jesteśmy na jedność.

Włochy nazywam moim drugim domem. Lubię czarną kawę, czerwone wytrawne wino oraz naturalne kosmetyki. Mam słabość do fok i lwów morskich. Dążę do biegłego opanowania języka hiszpańskiego + kolejnego języka (ale nie wiem, jeszcze jakiego…) - trzymajcie kciuki!
Marzy mi się malutki domek na plaży oraz ogródek z warzywami i owocami.Obecnie jestem w podróży dookoła USA i Kanady. Zachęcam Was do śledzenia naszych przygód (moich i mojego partnera Marco).


EWELINA (MALINA)

Strony Eweliny;
Blog: One Way 2 Freedom 
Facebook: @OneWay2Freedom 
Instagram: @oneway2freedom

Ewelino, dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia w podróży! 

3 comments :

 1. Dziękuję Ci bardzo za ten wywiad :). Pozwolił mi powrócić do czasów dzieciństwa.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję wzajemnie! Miło mi było porozmawiać z Tobą. Dzięki raz jeszcze za udział w Wywiadach :-).

   Delete
  2. Cała przyjemność po mojej stronie :).

   Delete