Tuesday, March 28, 2017

Postaci Amerykańskiego Komiksu: Człowiek Mrówka

Ant-Man czyli Człowiek Mrówka czekał w kolejce na swój post bardzo długo. Różni się on od innych komiksowych superbohaterów w zasadniczy sposób. To nie człowiek bowiem jest tu super. To nadzwyczajny kostium czyni bohaterem każdą osobę, która go nosi.

Wynalazcą tego super kombinezonu był Dr Henry Pym, naukowiec pracujący dla organizacji S.H.I.E.L.D. (będącej czymś w rodzaju agencji antyszpiegowskiej i antykryminalnej). To właśnie on jako pierwszy założył 'mrówkowy' kostium, by wypróbować jego możliwości, a tym samym działanie mikrocząsteczek wynalezionych przez Pyma.

Drugim bohaterem, dzięki kombinezonowi, stał się Scott Lang. Wykradł on kombinezon-zbroję z laboratorium, by ratować życie swojej córki.

Trzecim z kolei Człowiekiem Mrówką był Eric O'Grady (wzrost ok. 180 cm, waga ok. 84 kg, oczy zielone, włosy rude). Eric był pracownikiem niższego rzędu w S.H.I.E.L.D., zajmował się monitorowaniem obrazu, przekazywanego przez satelitę w celu wyłapywania wszystkiego, co odbiegało od normy. Przypadkowo natknął się on na kombinezon Pyma przechowywany w laboratorium i postanowił skraść go dla dość niecnych celów.

Co umożliwia kombinezon mrówkowy?

1. Zmniejszanie ciała ludzkiego do rozmiarów mrówki - naciśnięcie przycisku znajdującego się w hełmie powoduje wydzielanie się tzw. cząsteczek Pyma, które minimalizują rozmiar ludzkiego ciała.

2. Komunikowanie się z mrówkami.

3. Siła uderzenia człowieka o rozmiarach mrówki pozostaje taka sama, jaką miałby ten sam człowiek w swoich naturalnych, ludzkich wymiarach.

4. Na kombinezonie znajdują się trzy przyciski:

#1 sprawia, że powłoka kombinezonu staje się nienaruszalną zbroją;

#2 zdejmuje kombinezon z noszącej go osoby, gdy ta powraca do swego normalnego rozmiaru, jednocześnie kombinezon składa się i chowa wewnątrz hełmu;

#3 nie ujawniono, do czego służy.

5. W tylnej części kombinezonu ('na plecach') ukryte są macki, które noszący go może wysuwać, by uzyskać wspomaganie podczas latania oraz czołgania się. Nie wiadomo jednak czy macki owe wysuwane są automatycznie, czy też za pomocą przycisków. Po prostu jest taka możliwość, gdy zajdzie potrzeba ich użycia.


O którym z bohaterów komiksowych, nie opisanych w poprzednich postach, chcielibyście poczytać?
Jeśli są życzenia w tym temacie, prosze o informację w komentarzach pod postem.

No comments :

Post a Comment