Disclaimer: The blog uses the technology provided by Google. Google collects and operates cookies to analyze traffic on this blog. You are welcome to leave a comment on the blog pages. Having been published, your comment will stay visible to anybody who has Internet access. Read more in our Disclaimer

Friday, October 28, 2016

Wywiady Klubu Polki: Rozmowa z Magdą Fou

Dzisiaj rozpoczynamy cykl, którego celem jest przybliżenie Czytelnikom Polek mieszkających w różnych krajach świata, blogerek należących do internetowego Klubu Polki na Obczyźnie.

W pierwszym z tej serii poście przedstawiamy wywiad z Magdą Fou - pomysłodawczynią i założycielką Klubu Polki.

Twoje miejsce w Polsce - kraje Twojej emigracji.

Pochodzę z Czechowic-Dziedzic, ale nie mieszkam tam od wielu lat. Po ukończeniu szkoły średniej wyjechałam na rok do Anglii, a po powrocie zaczęłam studia w Warszawie, najpierw na SGH, a później drugi kierunek na UW. Po studiach pracowałam przez kilka lat w centrali jednego z banków, aż do ślubu i wyjazdu do Włoch styczniu 2012 r. Przez 4 lata mieszkałam w Rzymie, ponieważ mój mąż przebywał tam na placówce dyplomatycznej, a od kilku miesięcy mieszkamy w jego rodzinnym kraju, czyli w Egipcie. Do moich rodzinnych Czechowic jednak uwielbiam wracać, kiedy tylko mam do tego okazję. Tam są moi bliscy, za którymi tęsknię z obczyzny, tam jest nasz piękny mały, biały domek z ogrodem, kwiatami i drzewami... Bywam też od czasu to czasu w Zurychu, gdzie mieszka moja mama.

Czym zajmujesz sie na co dzień - Twoje hobby - Z czego jestes dumna?

Praca w banku, oprócz tego, że nauczyła mnie wielu ciekawych rzeczy, przede wszystkim dała mi pewność, że korporacja to nie miejsce dla mnie. W Rzymie najpierw hobbistycznie zajęłam się rękodziełem, później nawet otworzyłam własną działalność gospodarczą i sprzedawałam swoje wyroby - głównie czapki, szaliki oraz artykuły niemowlęce. W tym samym mniej więcej czasie założyłam Klub Polki na Obczyźnie, który chyba jak dotąd jest moją największą dumą. Dzięki niemu poznałam wiele wspaniałych Polek i Polaka rozsianych po świecie, ale także jest on dla mnie nieustanną inspiracją do tworzenia nowych projektów - od wydawania książek (w tym roku wydałyśmy Kalendarz Polki na 2017 r., a obecnie pracujemy nad wspólną książką) po prowadzenie bloga, który jest dość wymagający i ciągle zmusza do uczenia się nowych rzeczy.

Kiedy zaczęłaś pisać bloga - jak powstał Klub Polki na Obczyźnie?

Bloga zaczęłam pisać niedługo po wyjeździe do Włoch. Jest na nim więcej zdjęć niż opisów, bo fotografia to moja pasja od dawna, a piszę zwykle krótko i na temat. Na razie dominują jeszcze Włochy, ale może z czasem zacznę pisać więcej o Egipcie. To dzięki blogowi poznałam inne Polki mieszkające za granicą, które zainspirowały mnie do stworzenia Klubu. Najpierw było to kilka osób, dziś, po dokładnie 4 latach jest nas 300 i można powiedzieć, że tworzymy nie tylko wyjątkową społeczność, ale swego rodzaju "rodzinę". Klubowe spotkania (a jest ich mnóstwo i w najróżniejszych zakątkach świata) dają wrażenie, jakbyśmy się znali od dawna.


Co jeszcze chciałabyś nam powiedzieć o sobie?

Po przeprowadzce do Kairu skupiam się raczej na przystosowaniu się do życia tutaj i moja wena do pisania bloga nieco osłabła, ale mam nadzieję, że wróci, bo życie w Egipcie dostarcza niezwykłych wrażeń i zdziwień - to pełna gama najróżniejszych emocji. Mimo że nie pracuję zawodowo, mam mnóstwo zajęć i pracuję nad wieloma własnymi projektami, głównie związanymi z Klubem Polki, ale nie tylko. Próbuję się również uczyć języka arabskiego, ale to temat na oddzielny wywiad.

MAGDA FOU / KAIR 
Blog Magdy: POLKA NA OBCZYŹNIE 

Serdecznie dziękuję Magdo za podzielenie się z nami informacjami dotyczącymi Twojej osoby i za to, że dzięki temu możemy Cię bliżej poznać. Zapraszam do odwiedzenia bloga prowadzonego przez Magdę.

Nie zapomnijcie sprawdzić, co nowego na stronach Klubu Polki na Obczyźnie: klubpolek.pl.
Publikacja nowych postów na blogu klubowym w każdy poniedziałek i czwartek!

9 comments :

 1. Zalozenie Klubu bylo genialnym pomyslem, a jego rozwijanie i zajmowanie sie nim na codzien to juz powod do prawdziwej dumy. Jestem super zadowolona, ze naleze do Klubu od tak dawna:))

  ReplyDelete
  Replies
  1. To prawda :-). Ja moe nie od tak dawna należę, ale też super zadowolona jestem z tej przynależnosci. Pozdrawiam Nika. :-)

   Delete
 2. Uwielbiamy naszą Matkę-Załozycielkę i choć nie zawsze jesteśmy grzecznymi dziećmi to zawsze jakoś Magda znajduje sposób, by nas uspokoić i pogodzić, a przy kilkuset indywidualnościach jest to prawdziwy talent

  ReplyDelete
 3. Ale fajnie, dopiero zobaczyłam wywiad :) W sumie Magda byłaś dla mnie jedną z bardziej tajemniczych osób, w sensie, że nie wiedziałam zbyt dużo o Tobie w wymiarze prywatnym, teraz wiem coś więcej i bardzo się cieszę :)

  ReplyDelete
 4. Magda dalej pozostaje tajemnicza, ale to ma swój urok :)

  ReplyDelete
 5. Przynaleznosc do Klubu jest coraz bardziej wciagajaca! Swietny pomysl z wywiadami, przy okazji, nie wiedzialam, ze Magda az 4 lata mieszkala w Rzymie! Zazroszcze :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję maya, cieszę się, że pomysł Wywiadów Ci się spodobał. Zapraszamy do udziału! Szczegóły dotyczące udziału w wywiadach znajdziesz w Klubie.

   Delete
 6. Na cześć Matki-Założycielki radosne hip, hip, hurra!

  ReplyDelete