Tuesday, August 2, 2016

Postaci Amerykańskiego Komiksu: Cudowna KobietaW dzisiejszym odcinku mojej mini serii komiksowej przedstawiam panią, która w przeciwieństwie do innych żeńskich postaci komiksu amerykańskiego, nie jest bohaterką drugoplanową. Cudowna Kobieta, a także bogini, ma własną serię przygód, których jest centralną postacią.

Tytuł / imię i nazwisko: Księżniczka Amazonek/ Diana / Diana Prince

Pochodzenie: Amazonka, kobieta - bogini
Rok urodzenia: 1941
Miejsce urodzenia: (fikcyjna) rajska wyspa Themyscira

Krewni:
  • Matka: Królowa Hippolyta
  • Ojciec: (według niektórych wersji) Zeus
  • Ciotki: Antiope i Menalippa
  • Mąż: Steve Trevor
  • Córka: Hippolyta

Wykonywane zawody: kobieta biznesu, astronautka, agentka wywiadu wojskowego, pracownica cywilna biura Narodów Zjednoczonych.

Umiejętności i zdolności: nadprzyrodzona sprawność i wytrzymałość fizyczna, refleks i siła. Mistrzyni walki wręcz.

Atrybuty: lasso prawdy, niezniszczalne/kuloodporne bransolety, miecz i tarcza.

Trenerką Księżniczki była jej matka, królowa Hippolyta. Cudowna Kobieta przyjęła imię i nazwisko pielęgniarki (Diana Prince), którą spotkała w 1942 r. w USA. W czasie drugiej wojny światowej Wonder Woman walczyła ze szpiegami państw Osi. Późnej pracowała także dla Narodów Zjednoczonych. Miała wiele licznych przygód, w których wykazywała się swymi niezwykłymi umiejętnościami i bohaterstwem. Była też założycielką Ligi Sprawiedliwości. Walczyła o miłość, pokój i sprawiedliwość.

Wonder Woman była nieśmiertelną boginią do czasu małżeństwa ze Steve’em. Podejmując decyzję o zawarciu związku małżeńskiego, poświęciła dla niego dar nieśmiertelności. Po ślubie zaczęła się więc starzeć tak jak inni ludzie. Proces ten postępował jednak w jej przypadku bardzo wolno.

W latach 60 wydano serię komiksów, w których przedstawiono przygody Cudownej Kobiety - istoty śmiertelnej.

Super Sashie Wonder Woman


No comments :

Post a Comment